Results for 'Pojęcie Prawdy I. Tezy U. Ajdukiewicza'

987 found
Order:
  1. Anna Jedynak.Pojęcie Prawdy I. Tezy U. Ajdukiewicza - 1990 - Studia Semiotyczne 16:267.
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  2. Pojęcie prawdy i tezy u Ajdukiewicza.Anna Jedynak - 1990 - Studia Semiotyczne 16:267-288.
    No categories
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  3.  16
    Pojęcie prawdy w językach nauk humanistycznych.Józef Dębowski - 2010 - Humanistyka I Przyrodoznawstwo 16:9-36.
    Tytuł tego artykułu jest podwójną parafrazą. Jest parafrazą tytułu głośnej monografii Alfreda Tarskiego Pojęcie prawdy w językach nauk dedukcyjnych, a jednocześnie jest też parafrazą tytułu artykułu Adama Groblera Pojęcie prawdy w językach nauk empirycznych. Sygnalizuje też pewien istotny związek rzeczowy z przedsięwzięciami obydwu panów. Podobnie jak Tarski w odniesieniu do nauk formalnych i Grobler w odniesieniu do nauk empirycznych, próbuję zbadać, czy klasyczna koncepcja prawdy może być efektywnie stosowalna również w naukach humanistycznych. Po rekonstrukcji i (...)
    No categories
    Direct download  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  4.  34
    Pojęcie prawdy w Adventures of Ideas Alfreda Northa Whiteheada.Bogdan Lisiak - 1970 - Forum Philosophicum: International Journal for Philosophy 2 (1):159-171.
    Zagadnienie prawdy jest jednym z podstawowych problemów filozoficznych, poruszanych przez A. N. Whiteheada w Adventures of Ideas. Zanim w niniejszym artykule skoncentrujemy się na problemie prawdy w tym dziele, omówimy kilka podstawowych terminów filozofii Whiteheada niezbędnych do zrozumienia jego koncepcji prawdy. Podstawowym pojęciem w whiteheadowskiej wizji świata jest aktualne zdarzenia. Aktualne zdarzenia autor Przygód idei nazywa także aktualnymi bytami. Aktualne zdarzenie stanowi najmniejsze jednostki rzeczywistości. Ich statut jest zbliżony do zdarzeń czasowoprzestrzennych. Zdarzenia tworzą ciągi. Powiązane ze sobą (...)
    Direct download (4 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  5. Jasność wyraźność jako kryterium prawdy i pewności u Kartezjusza.Danuta Gierulanka - 1950 - Kwartalnik Filozoficzny 19 (3-4):207-262.
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  6. Czy pojęcie prawdy jest konstruktywne?Marek Magdziak - 2006 - Filozofia Nauki 2.
    The paper deals with several problems concerning with notion of truth. The author is interested in logical aspects of the definition of truth given by Ajdukiewicz and Kotarbinski. He introduces the multimodal logical calculus with propositional quantifier and applies it to analysis of some formulations of the definition. The analysis is focused on two main formulations of the definition, namely on absolute and partial formulation. It is shown that the notion of truth specified by absolute formulation is unconstructive i.e. it (...)
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  7.  18
    (1 other version)Relatywistyczne i absolutystyczne pojęcie prawdy w Prolegomenach do czystej logiki Edmunda Husserla.Dariusz Łukasiewicz - 1970 - Forum Philosophicum: International Journal for Philosophy 1 (1):201-220.
    Husserlowska krytyka relatywizmu dokonuje się w jego polemice z psychologizmem w logice i matematyce. Husserl pokazał, ze psychologizm jest odmianą relatywizmu. Wszystkie argumenty przeciwko relatywizmowi muszą zatem w równym stopniu dotyczyć psychologizmu. Jeśli więc obalony zostaje relatywizm, to równiez i psychologizm nie moze się oprzec refutacji, sądzi Husserl. Oczywiście nie jest to jedyna droga, na której Husserl stara się rozprawić z psychologizmem, ale ponieważ bezpośrednio nawiązuje do zagadnienia absolutyzmu i relatywizmu, chcielibyśmy zaprezentować tę własnie drogę walki z psychologizmem.
    Direct download (3 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  8.  9
    Prawda i post-prawda. Warstwowe pojęcie prawdy.Renata Ziemińska - 2024 - Roczniki Filozoficzne 72 (2):277-291.
    Artykuł konfrontuje stanowisko Stanisława Judyckiego na temat prawdy ze zjawiskiem post-prawdy. Stanisław Judycki broni koncepcji prawdy radykalnie obiektywnej, lokalizując nośniki prawdziwości w boskim umyśle. Słabą stroną takiego stanowiska jest między innymi brak wyjaśnienia zjawiska post-prawdy. Autorka twierdzi, że trzeba odróżnić prawdę idealną i prawdę społeczną, ponieważ post-prawda jest generowana na poziomie prawdy społecznej i żywi się brakiem rozróżnienia tych dwu warstw. Zjawisko post-prawdy wyjaśnia się na gruncie konsensualnej teorii prawdy (Bufacchi 2021) jako konstruowanie (...)
    No categories
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  9. Antyrealizm i deflacjonizm a pojęcie prawdy.Renata Ziemińska - 2000 - Przeglad Filozoficzny - Nowa Seria 34 (2):69-84.
    No categories
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  10.  24
    Pojęcie dobra I wartości według osho.Artur Hrehorowicz - 2022 - Humanistyka I Przyrodoznawstwo 27:33-49.
    Artykuł dotyczy problemu dobra i wartości w myśli Osho. Nawiązując do prac tego hinduskiego guru i filozofa, autor rekonstruuje kolejno sposób ich poznania oraz sposób ich istnienia. Broni tezy, że w myśli Osho analiza kryteriów dotyczących poznania wartości poprzedza jego refleksję na temat ich ontycznego statusu. Dobro i wartość mają bowiem charakter egzystencjalny i nie są przedmiotem poznania teoretycznego ani przedmiotem języka deskrypcyjnego, lecz stanowią rezultat relacyjno-subiektywnego sposobu ich ujmowania. Autor dowodzi, że w myśli Osho jest to zamierzona strategia, (...)
    No categories
    Direct download  
     
    Export citation  
     
    Bookmark   1 citation  
  11. Odin primer intuitivno vychislimoĭ vsi︠u︡du opredelennoĭ funkt︠s︡ii i tezis Chërcha.Sh S. Pkhakadze - 1984 - Tbilisi: Izd-vo Tbilisskogo universiteta.
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  12.  19
    Arystoteles i początki pojęcia powszechnika.Tomasz Tiuryn - 2022 - Roczniki Filozoficzne 70 (3):297-324.
    Celem artykułu jest prezentacja Arystotelesowskiej koncepcji powszechnika, w szczególności zaś obrona tezy, że pojęcie powszechnika u Arystotelesa jest znacząco inne niż współczesne pojęcie powszechnika, zgodnie z którym powszechnik to byt wspólny wielu rzeczom jednostkowym. Dla Arystotelesa powszechnik jest przede wszystkim przedmiotem orzekania, aktów intelektu oraz definicji. W tekście pokazuję również, że powszechniki u Arystotelesa nie pełnią funkcji przyczyn, nie mogą więc być własnościami lub przyczynami cech indywiduów. Upodabnia je to do współczesnego pojęcia przedmiotu abstrakcyjnego, takiego jak sensy (...)
    No categories
    Direct download (3 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  13. Pojęcie podmiotu historycznego u Marxa.Wiera I. Ryszard Paradowscy - 1983 - Colloquia Communia 6 (1):17-28.
    No categories
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  14. Pojęcie racjonalności zawodnych sposobów wnioskowania w ujęciach Kazimierza Ajdukiewicza i Stanisława Kamińskiego.D. Pietka - 2000 - Studia Philosophiae Christianae 36 (1):61-75.
    No categories
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  15.  18
    Pojęcie i zagadnienie nicości u Heidegger.Franciszek Sawicki - 1954 - Roczniki Filozoficzne 4:125-137.
    No categories
    Direct download  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  16. Tezy dopovideĭ Miz︠h︡narodnoï naukovoï konferent︠s︡iï prysvi︠a︡chenoï 200-richchi︠u︡ z dni︠a︡ smerti ukraïnsʹkoho poeta i filosofa Hryhorii︠a︡ Skovorody.V. D. Tymchenko (ed.) - 1994 - Kharkiv: Kharkivsʹkyĭ derz︠h︡avnyĭ pedahohichnyĭ universytet.
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  17.  13
    Hermeneutik und Sprache bei Schleiermacher.Maciej Potępa - 1988 - Acta Universitatis Lodziensis. Folia Philosophica. Ethica-Aesthetica-Practica 6:133-149.
    W artykule analizuję pojęcie podmiotu w dialektyce w hermeneutyce F. Schleiermachera. Wychodzę od tezy: Schleiermacher poddaje krytyce refleksyjny model podmiotowości, który w tradycji filozofii niemieckiej najpełniej został wyartykułowany w pojęciu samougruntowującego się podmiotu. W "Dialektyce" stawia Schleiermacher oryginalną, na tle tradycji idealizmu niemieckiego, tezę o dialogicznej naturze procesu myślenia. Rozmowa nie jest - w myśl tego ujęcia - żadnym dodatkowym środkiem wymiany myśli, lecz oznacza konieczną drogę do poznania i do wiedzy. Dialektyka nie jest dlań, jak dla Hegla, (...)
    No categories
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  18. Pojęcie czasu u Becketta i Cage'a.Jerzy Luty - 2009 - Studia Philosophica Wratislaviensia:133-148.
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  19. Dariusz kubok.Pojęcie Prawdy W. Filozofii Parmenidesa - 2001 - Studia Semiotyczne 23:117.
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  20.  9
    Problem istnienia Boga u Anzelma z Canterbury i Problem prawdy u Henryka z Gandawy.Mieczysław Gogacz - 1961 - Lublin,: Tow. Naukowe Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
    No categories
    Direct download  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  21.  16
    Pojęcie reprezentacji mentalnych a problem intencjonalności w ujęciu teleosemantyki.Janina Buczkowska - 2019 - Studia Philosophiae Christianae 55 (4):5-33.
    Niniejszy artykuł poświęcony jest zagadnieniu wyjaśnienia poznania w teleosemantyce, która jest najbardziej zaawansowaną wersją reprezentacyjnej teorii umysłu. Krytyka reprezentacjonizmu ze strony teorii poznania ucieleśnionego powoduje, że założenia i tezy teorii reprezentacyjnych powinny zostać poddane analizie w kontekście pytania o adekwatność i sukces tego podejścia. Głównym założeniem tego podejścia jest teza, że procesy poznawcze jak percepcja, myślenie pojęciowe, wiedza itp. polegają na wytwarzaniu reprezentacji mentalnych i operowaniu nimi. Materialną składową reprezentacji mentalnych są stany neuronalne mózgu, będące nośnikami treści poznawczych. Głównym (...)
    No categories
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  22.  10
    Pojęcie charakteru narodowego i problem człowieczeństwa (w koncepcji Kazimierza Dąbrowskiego).Tadeusz Kobierzycki - 2008 - Humanistyka I Przyrodoznawstwo 14:29-50.
    Autor przedstawia poglądy Hazimierza Dąbrowskiego na temat charakteru narodowego jako kategorii określającej strukturę i cechy tożsamości jednostkowej i zbiorowej. Polski psychiatra i psychoterapeuta egzystencjalny H. Dąbrowski wyodrębnił pozytywne i negatywne cechy „charakteru narodowego” Polaków w oparciu o typologie charak- terów E. Kretschmera i własna koncepcje typów nadpobudliwości psychicznej. Autor tek- stu za pomocą pojęcia „człowieczeństwo” weryfikuje przedstawiane tezy psychologiczne, dochodząc do wniosku, ze pojęcie „charakter narodowy” można zaliczysz do zespołu mechanizmów obronnych ego w takim sensie, jak rozumie je (...)
    No categories
    Direct download  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  23. Pojęcie \"praktyki\" u Marksa.Jakub Litwin - 1968 - Człowiek I Światopogląd 5 (5):102-107.
    No categories
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  24.  8
    Fenomen szkoły lwowsko-warszawskiej.Anna Brożek & Alicja Chybińska (eds.) - 2016 - Lublin: Wydawnictwo Academicon.
    Słownik języka polskiego PWN odnotowuje m.in. trzy znaczenia słowa „fenomen”: (1) rzadkie, niezwykłe zjawisko; (2) osoba wyjątkowa, niezwykle uzdolniona; (3) fakt empiryczny będący punktem wyjścia badań naukowych. W tytule nie chodzi o „fenomen” w sensie drugim, chociaż do Szkoły Lwowsko-Warszawskiej należało wiele osób wyjątkowych i niezwykle uzdolnionych, do których z powodzeniem można odnosić słowo „fenomen” w tym sensie. Tytułowy zwrot „Fenomen Szkoły Lwowsko-Warszawskiej” sygnalizuje natomiast, z jednej strony, że książka zdaje sprawę z badań naukowych nad pewnym złożonym „faktem empirycznym” – (...)
    Direct download  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  25.  5
    Problem istnienia Boga u Anzelma z Canterbury i problem prawdy u Henryka z Gandawy. [REVIEW]Krescenty Dudak - 1963 - Roczniki Filozoficzne 11 (1):153-155.
    No categories
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  26.  11
    Uniwersalia, język, ontologia.Ryszard Kleszcz - 1990 - Acta Universitatis Lodziensis. Folia Philosophica. Ethica-Aesthetica-Practica 7:75-84.
    Znany w tradycji filozoficznej spór o uniwersalia, żywy zwłaszcza w okresie średniowiecza, ma aspekt teoriopoznawczy, ontologiczny i logiczny. Aktualny jest on także współcześnie, zaś pewne dociekania w zakresie filozofii matematyki nawiązują do klasycznych stanowisk, tj. realizmu, konceptualizmu i nominalizmu. Ważna płaszczyzna tego sporu wydaje się znajdować na gruncie wspólnym dla logiki i ontologii. Problematyka ta dyskutowana była w szkole lwowsko-warszawskiej m. in. przez Leśniewskiego, Kotarbińskiego i Ajdukiewicza. Leśniewski i Kotarbiński byli przy tym stanowczymi zwolennikami nominalizmu. Znajdujemy u nich dowody (...)
    No categories
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  27.  11
    Jak przygodne i jak a priori są przygodne prawdy a priori?Jacek Wawer - 2015 - Studia Semiotyczne 28 (1):145-172.
    W artykule poddaję analizie słynne twierdzenie Saula Kripkego, że niektóre prawdy a priori są przygodne. Pokazuję, że wbrew tezie Kripkego, przy historycznym rozumieniu przygodności, pojęcia przygodności i aprioryczności stoją ze sobą w głębokim konflikcie. Przy tym rozumieniu przygodności przeszłość, którą można poznać a priori, nie jest przygodna, a o przyszłości, która jest przygodna, trudno zdobyć wiedzę a priori. Doprecyzowawszy tezę Kripkego, proponuję trzy sposoby jej obrony w kontekście historycznego rozumienia możliwości: przez wprowadzenie pojęcia “faktycznej” przyszłości, przez zastąpienie pojęcia aprioryczności (...)
    Direct download  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  28. Wzajemne uwikłanie poręczności i obecności w kontekście praktycznego rozumienia prawdy u Heideggera.Mateusz Bonecki - 2007 - Przeglad Filozoficzny - Nowa Seria 61.
    No categories
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  29.  8
    Problem istnienia Boga u Anzelma z Canterbury i problem prawdy u Henryka z Gandawy. [REVIEW]Zenon Kałuża - 1963 - Roczniki Filozoficzne 11 (1):153-155.
    No categories
    Direct download (3 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  30. Hryhoriĭ Skovoroda i antychna kulʹtura: tezy dopovideĭ naukovo-praktychnoï konferent︠s︡iï, prysvi︠a︡chenoï 280-richchi︠u︡ vid dni︠a︡ narodz︠h︡enni︠a︡ H.S. Skovorody (19 lystopada 2002r.).L. P. Neznamova (ed.) - 2002 - Kharkiv: Kharkivsʹka derz︠h︡avna naukova biblioteka im. V.H. Korolenka.
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  31.  16
    Logika dokazivanja mogućnosnih tvrdnji. Pozitivan argument u korist uključnog pravnog pozitivizma i moralnih temelja prava.Kenneth Einar Himma - 2014 - Revus 23:49-76.
    U ovome radu zagovaram stajalište koje uključni pozitivisti dijele s Ronaldom Dworkinom. Prema tezi o uključenosti morala , logički je moguće da pravni sustav uključuje moralne kriterije pravnosti . Do ovoga trenutka rasprava je uvijek imala oblik napada na koherentnost TUM-a, pri čemu su branitelji TUM-a samo pokušavali osporiti napadajući argument. Ja u prilog TUM-u iznosim pozitivan argument, koji započinjem objašnjenjem logike dokazivanja mogućnosnih tvrdnji kao što je to TUM. Pritome na samom početku vrijedi istaknuti da se logika dokazivanja mogućnosnih (...)
    No categories
    Direct download  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  32. Tʻan yu kuan wên hsüeh tʻê hsing ti chi ko wên tʻi. I.-chʻüan - 1958
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  33. Jerzy Szymura.Teorie Prawdy I. Antynomia Kłamcy - 2004 - Studia Semiotyczne 25:89.
    No categories
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  34. Adam Nowaczyk.Perspektywy Teorii Prawdy I. Znaczenia - 1998 - Studia Semiotyczne 21:199.
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  35.  21
    Jak dwoje staje się jednym? Pojęcie tożsamości u Pawła Florenskiego.Paweł Rojek - 2017 - Roczniki Filozoficzne 65 (4):251-270.
    Paweł Florenski starał się sformułować ontologiczną teorię miłości. Uważał on, że miłość jest nie tylko zjawiskiem psychicznym, lecz zakłada takżejakiegoś rodzaju rzeczywiste zjednoczenie. Florenski proponował, by rozumieć je jako współistotność. Dwa numerycznie różne podmioty mogą stać się czymś jednym dzięki swojej numerycznie tożsamej istocie. Prócz tego Florenski zarysował teorię ontologiczną opartą na odróżnieniu między rzeczami a osobami. Wydaje się, że uznawał on wiązkową teorię przedmiotów i nominalizm tropowy dla kategorii rzeczy i teorię substratu połączoną z realizmem dla kategorii osób. Pogląd (...)
    No categories
    Direct download (3 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  36.  18
    Prawda i normatywność: Czy prawda jest normą oceny twierdzeń?Robert Kublikowski - 2023 - Roczniki Filozoficzne 71 (4):43-58.
    Kategoria prawdy budzi kontrowersje od czasów filozofii starożytnej aż do współczesnej. W związku z dyskusjami na temat korespondencyjnej, klasycznej teorii prawdy powstały teorie nieklasyczne, łączące pojęcie prawdy z oczywistością, skutecznym działaniem, koherencją, powszechną zgodą itp. Ostra polemika próbuje w ogóle wyeliminować kategorię prawdy. Powstaje pytanie: czy taka radykalna krytyka jest słuszna i uzasadniona? Wydaje się, że jest ona przesadna. Celem artykułu jest argumentacja za tezą, że prawda — jako wartość i norma („wzorzec”, element systemu odniesienia (...)
    No categories
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  37.  8
    Opyt slovari︠a︡ novogo myshlenii︠a︡.I︠U︡. N. Afanasʹev & Marc Ferro (eds.) - 1989 - Moskva: Paĭo.
    No categories
    Direct download  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  38. (1 other version)Inʼgan e ŭi hyangsu.U. -hyŏn Cho - 1967
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  39. Sot︠s︡ialʹno-filosofskie problemy proizvodstva i primenenii︠a︡ nauchnykh znaniĭ.A. I. Golovnev & G. A. Antoni︠u︡kl (eds.) - 1992 - Minsk: "Navuka i tėkhnika".
    No categories
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  40. Biện chứng của mâu thuẫn: nhận thức mới vè̂ quy luật mâu thuẫn.Đức Quảng Lê - 2000 - [Hanoi]: Nhà xuá̂t bản Đại học quó̂c gia Hà Nội.
    No categories
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  41. Dialekticheskiĭ metod i ėvoli︠u︡t︠s︡ionnai︠a︡ teorii︠a︡.I. I. Agol - 1930 - Moskva: Izd-vo Kommunisticheskoĭ akademii.
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  42.  9
    O myśli i sądzie w sensie logicznym.Janusz Kaczmarek - 1993 - Acta Universitatis Lodziensis. Folia Philosophica. Ethica-Aesthetica-Practica 9:43-49.
    Pojęcie sądu w sensie logicznym nie jest jednoznacznie scharakteryzowane w literaturze logicznej. Jednakże we wszystkich ważnych definicjach wskazuje się na znaczenie, sens lub konotację zdań oznajmujących. W artykule autor podaje różne definicje i charakterystyki wypracowane m. in. przez Fregego, Churcha, Ajdukiewicza i Vandervekena oraz wskazuje na główne czynniki, które należy poddać analizie przy opracowywaniu definicji sądu. Wychodząc od pojęcia sądu jako tego, co wspólne w różnych sądach w sensie psychologicznym autor formułuje własną definicję sądu w sensie logicznym tak, (...)
    No categories
    Direct download (2 more)  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  43.  13
    Erzurum'lu İbrahim Hakkı ve Adam Smith: "marifet" ile "zenginlik" arasında iki düşünce iki dünya.Selma Ümit Karışman - 2010 - Beyoğlu, İstanbul: Ötüken.
    Direct download  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  44. Filosofii︠a︡ pola i li︠u︡bvi N.A. Berdi︠a︡eva.I︠U︡. I︠U︡ Chernyĭ - 2004 - Moskva: Nauka.
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  45. Tìm hiểu người xưa qua sách cổ: sưu lục, tuỳ đàm.Kiều Minh Dương - 2006 - Hà Nội: Nhà xuất bản Lao động.
    Author's interpretation on Kinh Dịch in Vietnam.
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  46.  16
    Türkiye'de İslâmcılık Düşüncesi ve Hareketi Sempozyum tebliğleri.İsmail Kara & Asım Öz (eds.) - 2013 - Zeytinburnu, İstanbul: Zeytinburnu Belediyesi.
    Direct download  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  47.  8
    Ch'ŏrhak ŭi hŭnjŏktŭl: tungji ŭi ch'ŏrhak ŭro segye ch'ŏrhaksa tasi ilki.I. -mun Pak - 2012 - Sŏul-si: Sonamu.
    Direct download  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  48. Saengmyŏng pokche wa Pulgyo saengmyŏng yulli.U. HŭI-Jong - 2012 - In HŭI-Jong U. (ed.), Pulgyo saengmyŏng yulli yŏn'gu pogosŏ. Sŏul-si: Taehan Pulgyo Chogyejong Pulgyo Sahoe Yŏn'guso.
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  49.  14
    Hwang Ŭi-dong ŭi Yulgok ch'ŏrhak yŏn'gu.ŬI-Dong Hwang - 2022 - Sŏul-si: Ch'aek Mirae.
    Direct download  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
  50.  3
    Ėvoli︠u︡t︠s︡ii︠a︡ i soznanie: kognitivno-simvolicheskiĭ analiz.I. A. Beskova - 2001 - Moskva: In-t filosofii RAN.
    Direct download  
     
    Export citation  
     
    Bookmark  
1 — 50 / 987